4. geocaching

KDE? aneb kam půjdeme…

Po chvilce ve třídě, kde si povíme základy geocachingu a pravidla hry, se vydáme k pomalovanému domečku v Čakovicích, u kterého se jedna hrací krabička nachází. Poté půjdeme do zámeckého parku, kde bude náš program pokračovat.

JAK? aneb co budeme dělat…

Navázání na předchozí setkání

Několika různými metodami šifrování, které se žáci naučili v předchozím setkání budou mít zašifrované slovo geocaching – to je náplň našeho dnešního společného setkání.

Společná aktivita: geocaching

Popis: Nejprve si geocaching trochu představíme – povíme si, co je jeho principem a jaká má pravidla. Seznámíme žáky se základními informacemi a vysvětlíme si, jak se hra hraje.
Pomůcky: tužka, GPS navigace, internet
Pravidla: Skupina dostane k dispozici GPS navigaci a bude na nich, jak se domluví, že se budou střídat a jaký zvolí postup. Cílem je dojít ke schované kešce, najít ji tak, aby nás nikdo neviděl, zapsat se a opět ji vrátit na původní místo. Nalezenou kešku poté pomocí internetu zalogujeme. Podle času můžeme zkusit najít další krabičky v našem okolí. Je třeba skupině stále připomínat pravidla hry a to, že by nás nikdo neměl vidět.

Individuální hra: zkoušíme vlastní schovky

Pomůcky: postavičky z kidnervajíčka
Pravidla: Každý si vylosuje jednu postavičku z kindervajíček a zkusí ji někam ve vymezeném prostoru nenápadně schovat. Po vypršení časového limitu určeného na schování věci (cca 5 minut) se všichni naopak snaží najít věc toho druhého – nikdo nesmí odhalit tu postavičku, kterou sám schoval.

Vyrábění, tvoření: vlastní cache

!Námět na domácí aktivitu!
Pomůcky: krabička s pokladem + cokoliv na její maskování
Postup: Děti dostanou návrh na domácí aktivitu – vyrobení si vlastní krabičky s pokladem, kterou mohou někde schovat a poté dát kamarádům nebo třeba rodičům nápovědy, kde se krabička nachází. Ty se mohou snažit ji najít.